Web Yazılım

Web Yazılımı İle Kurumsal KİMLİĞİNİZ

İlk zamanlarda bir prestij ve lüks olarak görülen Internet üzerinde web sitesi aracılığı ile firma tanıtımı, zaman içinde posta, telefon ve diğer iletişim sistemlerine nazaran çok daha ekonomik, hızlı ve dertsiz olması Interneti vazgeçilmez kılmıştır.

Bir web sitesinin amacına ulaşması için iki ana unsur vardır. Bunlar, içerik zenginliği ve içeriğin sunumu olan görsel tasarımdır. İçerik sizin, bize verdiklerinizle oluşur ve bizim katkılarımızla zenginleşir. Web Tasarım ise sitenizi ziyaret eden kişilerin gerekli bilgilere kolayca ulaşabilmeleri için içerik ile uyumlu bir şekilde oluşturulur ve en kısa sürede amaca uygun bir web sitesi haline getirilir.

Neden Bİr Web Sayfasına sahİp olmalıyız?

Internet, tüm zamanların en etkili, en yaygın, en evrensel, en çok boyutlu ve en hızlı gelişen iletişim ve pazarlama aracıdır. Internet, iletişim araçlarının hiçbirinin erişemediği hızla gelişiyor, yaygınlaşıyor ve elektronik ticaretin avantajları sayesinde yepyeni pazarlama alanları yaratarak, şirketinizi uluslar arası piyasaya çıkarıyor. Internet, her çapta firmayı ve her türlü ürünü sergileyen, günün 24 saati ve yılın 365 günü açık olan bir dünya fuar özelliği ile Internet olmazsa asla ulaşamayacağınız pazarların kapılarını aralıyor.

Tanımlama; Öncelikle, müşteri ile birlikte, ihtiyaç ya da problem tanımlanır. İhtiyaç ya da problem basit olarak sadece web sitenizin olmayışı olabilir. İnternet stratejilerinizin yanlış olması, web sitenizin etkin kullanılamaması, kullanışlı olmaması gibi birçok sorundan varolanlar tanımlanır.

Alternatifler; Tanımlanmış ihtiyaç ya da probleme odaklandıktan sonra, takımımız ciddi beyin fırtınası ve işbirliği ile beslenmiş yaratıcı, yenilikçi ve soruna yönelik çözüm alternatifleri üretir.

Seçim; Müşteriye alternatif çözümleri özetledikten sonra, müşteri takımımızla beraber kendisi için en uygun seçeneği seçer.

Uygulama; Bulunan çözümün uygulanması ve uygulanış şekli çok kritiktir. Uygulama aşaması, 1. aşamada tanımlanan ihtiyacı ihtiyaç için 2. ve 3. aşamalardaki kararlaştırılan özelliklere göre web sitesinin geliştirilmesi ve tasarlanması aşamasıdır.

Test ve Değerlendirme; Üretim faaliyetlerindeki kalite kontrol işlemlerine benzer olarak, test aşaması sorun gidermek ve ürünün fonksiyonelliğini kontrol etmekten oluşur. Kapsamlı testlerimiz sonucunda değerlendirme ve düzeltme aşamasına geçilir. Son ürün, değerlendirme raporu ve düzeltmelerle müşterinin beğenisine sunulur. Müşteri tatmini için istenen değişiklikler yapılır.

Tüm kreatif yaratıcılık yeteneklerini ve birikimlerini web tasarım hizmet süreci boyunca planlanan projelere aktarır. Genel Konsept Tasarımı ve Alt Sayfa Duruşlarının Belirlenmesi, Kod Geliştirme, Kod Yapısı ile Tasarımın Uyumlulaştırılması, Veri Girişi, Testler, Yayına Geçiş, Eksiklik veya Hatalara Karşı Sorumluluk aşamaları geçilir. Tüm bu aşamaların düzgün bir şekilde yürüyebilmesi için Bir Dünya Web Yazılım & Tasarım Ekibi ve müşterinin birlikte çalışmaları esas alınmaktadır. Diğer taraftan web tasarım işleminin yapılması sadece projenin ilk ayağıdır. Web sitesinin yapılması yeterli değildir. Yaşatılması ve Yayılması gibi en az web tasarımının yapılması kadar önemli iki unsur daha vardır.

Web sitesinin yapılması ve yaşatılması, hedef ziyaretçilerin farkında-lığının sağlanmaması halinde yine eksik kalmış olacaktır. Bu kısımda özellikle internet reklamcılığı devreye girmelidir. Arama motorları dostu (SEO) yapıda tasarlanmış içerik ve mimarinin doğal sonuçlarla iyi konumlar elde etmesini temin etmek üst düzey çabalar gerektirir. Bir Dünya Web bu kısmıyla bakıldığında başarılı kayıtlar yapmış olsa da herhangi bir konumlama garantisi vermez. Garantili konumlama sadece Google AdWords ile mümkün olmaktadır. Bunun için Google AdWords Sipariş Formunu doldurulması gerekmektedir.


Google Adwords Başvuru Formu